Archiwum luty 2009


kurs masaz tajski warszawa  kurs masaz indonezyjski warszawa  dom wynajem warszawa  willa szkolenia warszawa  pensjonat konferencja warszawa  kursy masazu tajskiego  kurs masaz tajski  kurs masaz indonezyjski  kursy masaz tajski  kurs masaze tajskie  kurs masazy tajskich  kurs masaz tajski joga 
lut 08 2009 ogolnopolskie forum masazu kosmetycznego...
Komentarze: 1

Clarena już po raz drugi zaprasza kosmetyczki, fizykoterapeutów, masażystów oraz specjalistów w zakresie odnowy biologicznej na Ogólnopolskie Forum Masażu Kosmetycznego.

Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia we Wrocławskim Centrum Szkoleniowym. Jak poprzednio, program forum będzie obejmował pokazy najciekawszych technik masażu twarzy i ciała.

Gość specjalny - Gil Amsallem, światowej sławy masażysta, twórca autorskich technik masażu, zaprezentuje dwie nowe formy, opracowane specjalnie dla firmy Clarena : masaż Anty Age twarzy oraz masaż wyszczuplająco-antycellulitowy.

Szkoleniowcy Clarena zaprezentują także zabieg przy użyciu stempli ziołowych, masaż na miodzie, masaż zimnymi kulami oraz autorski rytuał Infinity.

W spotkaniu mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane nowymi technikami. Dla każdego przewidziany jest dyplom uczestnictwa oraz upominek od firmy.

Udział w Forum należy zgłosić do 10 kwietnia. Szczegóły - www.clarena.pl

ps na stronie clarena nie ma jeszcze zadnych szczegolow o Forum Masazu, a szczegolnie brakuje informacji o prezentacji przez specjalistow Clarena masazu stemplami ziolowymi i pozostalych masazy. Wiazaca sie z prezentacjami zakladka "kursy masazu" jest pusta.

Zainteresowanych masazem stemplami ziolowymi zapraszam na dwudniowe kursy 14-15.04 w Warszawie i 9-10.05 w Szczecinie.

http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskie masaze stop warszawa

massagelondon : : kurs masaz tajski, masaz indonezyjski, tajskie stemple ziolowe kurs, szkolenie tajskiego masazu stop, kurs masazu warszawa
kurs masaz tajski warszawa  kurs masaz indonezyjski warszawa  dom wynajem warszawa  willa szkolenia warszawa  pensjonat konferencja warszawa  kursy masazu tajskiego  kurs masaz tajski  kurs masaz indonezyjski  kursy masaz tajski  kurs masaze tajskie  kurs masazy tajskich  kurs masaz tajski joga 
lut 08 2009 konferencja "relaksacja w rehabilitacji"...
Komentarze: 0

Katedra Rehabilitacji Wydziału Rehabilitacji AWF Warszawa

ma przyjemność zaprosić Państwa na
II ogólnopolską konferencję „RELAKSACJA W REHABILITACJI - Świadomość ciała"

Termin: 7-10 maja 2009
Miejsce: Goniądz nad Biebrzą

Cel:
Nawiązanie szerszego kontaktu ze swoim ciałem jako sposób na obniżenie stresu poznawczego oraz somatycznego. Odpowiedź na pytanie: w jaki sposób myśli i emocje wpływają na ciało?

Tematyka konferencji:
Somatyczne skutki stresu
Świadomość ciała w różnych fazach życia
Zwiększanie świadomości ciała poprzez:
ćwiczenia hatha-jogi
metodę Feldenkraisa
terapię tańcem i ruchem - DMT

W program konferencji przewidziano warsztaty:

„Ciało zna odpowiedz” - czyli konkretne techniki pracy z ciałem,

techniki relaksacyjne,

terapia tańcem i ruchem,

metoda Feldenkraisa

Kontakt:

Sekretariat Katedry Rehabilitacji AWF Warszawa, tel. (22) 834 11 88

Sprawy naukowe: dr Alicja Długołęcka, mail: doalicji@poczta.onet.pl

Sprawy organizacyjne: Ewa Prokop, tel. 0-501 923 450, mail: ewa_prokop@chomiczowka.net.pl

www.rwr.com.pl

W czasie konferencji wykłady wygłoszą:

Prof. dr hab. Janusz Szopa
Temat: Zwiększenie świadomości ciała za pomocą ćwiczeń psycho-ruchowych na przykładzie Hatha-Joga

Prof. dr hab. Jan Terelak
Temat: Stres zawodowy - konsekwencje zdrowotne i profilaktyka

dr n. hum. Radosław Piotrowicz
Temat: Somatognozja - kształtowanie poczucia Schematu Własnego Ciała i orientacji przestrzennej w rozwoju człowieka

W ramach pakietu istnieje możliwość uczestniczenia w dwóch wybranych warsztatach

Tytuł warsztatu: WYKORZYSTANIE WIZUALIZACJI W RÓŻNYCH ZABURZENIACH SOMATYCZNYCH

Prowadzący: dr Alicja Długołęcka - doradca rodzinny i specjalista edukacji psychoseksualnej, adiunkt na Wydziale Rehabilitacji w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z psychosomatyki i rehabilitacji seksualnej. Autorka licznych książek i artykułów z tego zakresu. Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej promocji zdrowia. Szczególnie bliskie są jej tematy związane z pracą z ciałem, a szczególnie wykorzystaniem wizualizacji w autoterapii.


Tytuł warsztatu: KORZYŚCI PŁYNĄCE Z ĆWICZEŃ METODĄ FELDENKREISA

Prowadzący: Jacek Paszkowski - absolwent Wydziału Rehabilitacji warszawskiej AWF, przez 8 lat pracował jako rehabilitant w takich ośrodkach, jak Rehabilitation Institute of Chicago, Northwestern Memorial Hospital czy Chicago Institute of Neuroresearch and Neurosurgery, w klinice leczenia bólu przy Swedish Covenant Hospital. W trakcie pobytu w Stanach ukończył 4-letni trening dla nauczycieli metody Feldenkraisa. Studiował również inne metody pracy z ciałem, takie jak Body Mind Centereing, terapię czaszkowo-krzyżową oraz Zero Balancing.


Tytuł warsztatu: RELAKSACJA MIĘŚNI DLA POTRZEB TERAPII MANUALNEJ I JEJ WPŁYW NA STAN EMOCJONALNY PACJENTA

Prowadzący: Z. Grzegorz Balik - asystent na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa, dyplomowany terapeuta manualny metody Kaltenborna i Evjentha, od 2001 krajowy reprezentant metody Kaltenborna i Evjentha w Polsce, w 2002 uzyskał uprawnienia nauczycielskie metody Kaltenborna i Evjentha nadane przez Kaltenborn-Evjenth International.


Tytuł warsztatu: DMT - PSYCHOTERAPIA TAŃCEM I RUCHEM

Prowadzący: Katarzyna Dańska-Janowska - terapeuta tańcem i ruchem, tancerka, absolwentka Polskiego Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem. Na codzień współpracuje z Centrum Onkologii w Warszawie i szkoli studentów aktorstwa w zakresie świadomości ciała. Psychoterapia tańcem i ruchem (znana jako DMT- Dance Movement Therapy) wykorzystuje związek umysłu i ciała, a w kosekwencji między emocjami, a sposobem w jaki się poruszamy. Warsztat ma na celu doświadczenie tych czynników terapeutycznych, które są charakterystyczne dla metody np. rytm, synchronia, niewerbalna relacja, ekspresja.


Opłata konferencyjna:

Cena za pakiet:
zakwaterowanie
wyżywienie
wykłady
2 warsztaty
imprezy towarzyszące

900 zł + VAT
Studenci: 700 zł

Płatność należy uregulować do dnia 10.03.2009 r.

Ps za nizsze pieniadze zapraszam, zamiast 2 dniowej nasiadowki, na 4 dniowe szkolenia

http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskie masaze stop warszawa

massagelondon : : kurs masaz tajski, masaz indonezyjski, tajskie stemple ziolowe kurs, szkolenie tajskiego masazu stop, kurs masazu warszawa
kurs masaz tajski warszawa  kurs masaz indonezyjski warszawa  dom wynajem warszawa  willa szkolenia warszawa  pensjonat konferencja warszawa  kursy masazu tajskiego  kurs masaz tajski  kurs masaz indonezyjski  kursy masaz tajski  kurs masaze tajskie  kurs masazy tajskich  kurs masaz tajski joga 
lut 01 2009 targi rehabilitacji i lecznictwa uzdrowiskowego...
Komentarze: 0

IX Targi Rehabilitacji i Lecznictwa Uzdrowiskowego REHMED-EXPO

1-3 IV 2009

http://rehmed-expo.pl/index.html?k=rehmed&s=ogolne

program i szczegoly wkrotce

relacja z poprzednich targow:

REHMED-EXPO W dniach 2-4 kwietnia 2008 już po raz 8 odbyły się Targi Rehabilitacji i Lecznictwa Uzdrowiskowego REHMED-EXPO.

Z roku na rok wystawa jest coraz większa. Ta edycja zgromadziła ponad 20% wystawców więcej i zajęła o 30% więcej powierzchni niż w roku ubiegłym, a liczba zwiedzających wzrosła o ponad połowę. To druga co do wielkości wystawa tej branży w Polsce. Do Kielc specjalnie na targi REHMED – EXPO 2008 przyjechali wystawcy z Polski, ale także z Czech, Niemiec, Ukrainy i Szwecji.

REHMED-EXPO Oferta produktów i usług prezentowana podczas Targów Rehabilitacji i Lecznictwa Uzdrowiskowego REHMED-EXPO skierowana jest przede wszystkim do osób zainteresowanych sprzętem rehabilitacyjnym, zabiegami leczniczymi, ale także do właścicieli zakładów uzdrowiskowych czy gabinetów rehabilitacji i odnowy biologicznej. Targi umożliwią porównanie oferty producentów i dystrybutorów najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego, organizatorów turnusów rehabilitacyjnych w sanatoriach i uzdrowiskach, gmin uzdrowiskowych, producentów wyposażenia dla zakładów uzdrowiskowych, rozlewni wód mineralnych, zakładów pracy chronionej oraz dealerów samochodów przeznaczonych do transportu osób niepełnosparwnych.

REHMED-EXPO Podobnie jak podczas poprzednich edycji wystawie towarzyszył bogaty program seminariów, konferencji oraz szkoleń branżowych. Odbyły się także, współorganizowane przez Targi Kielce, sesje naukowe w ramach Świętokrzyskich Dni Fizjoterapii oraz Światowego Dnia Autyzmu. W ramach targów REHMED – EXPO można było również wziąć udział w warsztatach terapeutyczno – szkoleniowych organizowanych przez Poradnię Pomocy Psychologicznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Ponadto w Kielcach na konferencji spotkali się dogoterapeuci z Czech, Słowacji, Łotwy i Polski.

REHMED-EXPO Podczas targów REHMED-EXPO 2008 odbyły się również liczne imprezy sportowe, w których udział wzięli wychowankowie i podopieczni Ośrodków Szkolno – Wychowawczych, Szkół Specjalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz jednostek skupiających niepełnosprawnych. Najwięcej uczestników zgromadził II Dystansowy Bieg Uliczny, w którym udział wzięło ponad 100 osób. Trasa zawodów prowadziła po terenach wystawowych i ulicach przyległych do terenu Targów Kielce - w sumie około 2000 m. Ponadto odbył się także Turniej Boccia skierowany głownie do osób z porażeniem mózgowym oraz pokaz piłki siatkowej na siedząco.

Infrastruktura kieleckiego ośrodka targowego jest przystosowana do przyjęcia osób niepełnosprawnych, dla których zgromadzenie większej ilości informacji o potrzebnych produktach i usługach stanowi w codziennym życiu barierę. Wszystko to sprawia, że każdego roku targi cieszą się dużym zainteresowaniem osób niepełnosprawnych.

http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskie masaze stop warszawa

massagelondon : : kurs masaz tajski, masaz indonezyjski, tajskie stemple ziolowe kurs, szkolenie tajskiego masazu stop, kurs masazu warszawa
kurs masaz tajski warszawa  kurs masaz indonezyjski warszawa  dom wynajem warszawa  willa szkolenia warszawa  pensjonat konferencja warszawa  kursy masazu tajskiego  kurs masaz tajski  kurs masaz indonezyjski  kursy masaz tajski  kurs masaze tajskie  kurs masazy tajskich  kurs masaz tajski joga 
lut 01 2009 kongres "rehabilitacja polska"...
Komentarze: 0

I Międzynarodowy Kongres "Rehabilitacja Polska"

Warszawa 11-13 września 2009

Kongres "Rehabilitacja Polska" organizują:
Polskie Towarzystwo Rehabilitacji, Komitet Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej PAN, Polskie Towarzystwo Fizjoterapii.

program ogolny i naukowy wkrotce na stronie Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji www.ptreh.com

Sesje Naukowe (Program Ramowy):

A. Historia rehabilitacji
B. Kszta³cenie w zakresie rehabilitacji
C. Rehabilitacja oerodowiskowa
D. Diagnostyka dla potrzeb rehabilitacji
E. Rehabilitacja w chorobach wewnêtrznych
F. Rehabilitacja w dysfunkcjach uk³adu nerwowego
G. Rehabilitacja w dysfunkcjach narz¹du ruchu
H. Rehabilitacja wieku rozwojowego
I. Rehabilitacja w geriatrii
J. Rehabilitacja onkologiczna
K. Rehabilitacja w schorzeniach narz¹dów zmys³ów
L. Rehabilitacja seksualna osób niepe³nosprawnych
M. Rehabilitacja w schorzeniach psychicznych
N. Sesja studencka.

Termin przyjmowania streszczeñ: 30.04.2009 r.

Op³aty zjazdowe
Cz³onkowie PTF i PTReh:
Studenci (w wieku do 26 lat): 100 z³
– 350 z³ – wp³ata do 31.03.2009 r.
– 400 z³ – wp³ata po 31.03.2009 r.

Pozostali:
– 400 z³ wp³ata do 31.03.2009 r.
– 450 z³ wp³ata po 31.03.2009 r.

http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskie masaze stop warszawa

massagelondon : : kurs masaz tajski, masaz indonezyjski, tajskie stemple ziolowe kurs, szkolenie tajskiego masazu stop, kurs masazu warszawa
kurs masaz tajski warszawa  kurs masaz indonezyjski warszawa  dom wynajem warszawa  willa szkolenia warszawa  pensjonat konferencja warszawa  kursy masazu tajskiego  kurs masaz tajski  kurs masaz indonezyjski  kursy masaz tajski  kurs masaze tajskie  kurs masazy tajskich  kurs masaz tajski joga 
lut 01 2009 swietokrzyskie dni fizjoterapii kielce kurs...
Komentarze: 0

ŚWIĘTOKRZYSKIE DNI FIZJOTERAPII
„POMÓŻMY LEPIEJ ŻYĆ”
1-3 KWIETNIA 2009 r

http://www.targikielce.pl/rehmed/konferencja_sdf_program.pdf


Targi Kielce, ul. Zakładowa 1, Kielce

P R O G R A M

1 kwietnia 2009 (środa)

8.30- rejestracja uczestników - Recepcja Centrum Konferencyjnego TK,
10.00- uroczyste otwarcie Konferencji oraz IX Targów REHMED EXPO –scena
pawilon A

Sala konferencyjna CK1
ORTOPEDIA i TRAUMATOLOGIA NARZĄDU RUCHU
Przewodniczący: prof. dr n. med B. Frańczuk, dr A. Czamara
Współczesne metody diagnostyki leczenia chorób i urazów narządu ruchu.
9.00-9.25 - B. Frańczuk: Współczesne kierunki rozwoju ortopedii i rehabilitacji.
9.25-9.50 - A. Wall, A. Bugajski: Aspekty kliniczne alloplastyki stawu biodrowego.
9.50-10.15 - A. Bugajski, A. Wall: Fizjoterapia w procesie leczniczym choroby zwyrodnieniowej stawu
kolanowego.
10.15-10.40 - A. Czamara: Kompleksowa analiza ruchu w praktyce klinicznej.
10.40-11.00 PRZERWA KAWOWA
Przewodniczący: prof. dr n. med A. Wall, dr n . med. A. Bugajski
11.00 -11.25 -M. Gorczyński : Leczenie czynnościowe wieloodłamowego złamania stawu łokciowego
wyciągiem bezpośrednim typu Zeno.
11.25-11.50 - K. Jachimczuk, A. Armata : Zaburzenia dysbalansu mięśniowo-powięziowego u pacjentów po
operacjach ACL na przykładzie analizy chodu.
11.50-12.15 - I. Hałas, A. Armata: Wykorzystanie mobilizacji mięśniowo-powięziowych
po unieruchomieniach, po złamaniach.
12.15-12.45 –T. Stelmaszak (OTTO BOCK): Kompleksowe zaopatrzenie ortotyczne przy urazach stawu
skokowego.
12.45-13.00 DYSKUSJA
13.00-14.00 PRZERWA OBIADOWA – ZWIEDZANIE TARGÓW
MEDYCYNA SPORTOWA
Przewodniczący: dr n. med. K. Kijewski, mgr M. Wiecheć
14.00-14.20 - K. Kijewski, I. Dudek, P. Bińczyk, P. Adamus: Zastosowanie krioterapii ogólnej w sporcie
kwalifikowanym.
14.20-14.40 - K. Kijewski, I. Dudek, P. Bińczyk, P. Adamus: Badania termowizyjne w ocenie skutków
krioterapii ogólnej.
14.40-15.00 - K. Kijewski , I. Dudek ,P. Adamus: Współdziałanie stawów i innych elementów anatomicznych
obręczy barkowej.
15.00-15.20 - K. Kijewski, H. Krystofiak, I. Dudek , P. Bińczyk, Ł. Hertel, P. Adamus: Terapia falami
uderzeniowymi w leczeniu zespołu bolesnego barku – doniesienie wstępne.
15.20-15.35- PRZERWA KAWOWA
Przewodniczący: dr n. med. K. Kijewski, dr n. med. M. Gorczyński
15.35-15.55 - K. Kijewski, H. Krystofiak , P. Bińczyk, Ł. Hertel, P. Adamus: Stosowanie terapii falami
uderzeniowymi w leczeniu zespołów przeciążeniowych przedziałów mięśniowych przedramienia w sporcie
kwalifikowanym – doniesienie wstępne.
15.55-16.15 - K. Kijewski, Ł. Hertel, P. Adamus: Wykorzystanie bazy fizjoterapeutycznej w sporcie
kwalifikowanym na przykładzie Olimpijskiego Centrum Zdrowia, Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale.
16.15-16.35 -A Bugajski, A. Wall: Urazy sportowe narządu ruchu u zawodników piłki nożnej.
16.35- 16.55 - M. Wiecheć, Z. Śliwiński: Wpływ Kinesiology - Tapingu na wybrane cechy motoryczne
u pływaków - doniesienia wstępne.
16.55-17.15 – M. Hagner –Derengowska, E. Muras, M. Wiecheć: Nordic Walking- Profilaktyka urazów
sportowych
17.15-17.30- DYSKUSJA


Sala konferencyjna CK2
Przewodniczący: dr n.med. A. Opuchlik, , dr .n. med. M. Kiljański, dr n. med. M. Woszczak
9.00-13.00-TECHNOMEX: EMG w ortopedii
13.00-14.00 PRZERWA OBIADOWA – ZWIEDZANIE TARGÓW
14.00-18.00 TECHNOMEX: EMG w medycynie sportowej


Sala konferencyjna CK3
9.00-13.00-THUASNE POLSKA: Zaopatrzenie ortopedyczne inaczej (współczesne trendy, rozwiązania i
materiały w dziedzinie konstrukcji orotez) MOBIDERM- postęp w dziedzinie leczenia obrzęków (najnowsze
osiągnięcia i metody w dziedzinie terapii przeciwzastoinowej).
13.00-14.00 PRZERWA OBIADOWA – ZWIEDZANIE TARGÓW

2 kwietnia 2009 (czwartek)

Sala konferencyjna CK1
PEDIATRIA
Przewodniczący: prof. dr hab.n.med.. J. Wendorff, dr M. Domagalska, dr n. med. I. Terczyńska
9.00-9.20- J. Wendorff, P. Półrola, E. Hibner: Zastosowanie akupunktury w neurologii dziecięcej.
9.20-9.50 -I. Terczyńska: Plastyczność mózgu.
9.50-10.20- P. Zawitkowski: Fizjoterapia klatki piersiowej u noworodków i niemowląt metodą zwiększenia
przepływu wydechowego.
10.20-11.05 -M. Domagalska: Zaburzenia edukacji sensoryczno – motorycznej jako skutek uszkodzenia
niedojrzałego mózgu /. „Funkcjonalne aspekty usprawniania dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.
11.05-11.20 - PRZERWA KAWOWA
Przewodniczący: prof.dr hab. n. med I.M Kowalski, dr T. Kaczan, dr. W. Kiebzak
11.20-12.00 -A. Regner T. Kaczan: Rola neurorozowojwej metody – Castillo Moralesa u dzieci z grupy
wysokiego ryzyka .
12.00-12.15 - W. Kiebzak, I.M Kowalski: Skuteczność wczesnej interwencji u dzieci z zaburzeniami
centralnej koordynacji.
12.15- 12. 40 - M. Jóźwiak, M. Idzior: Współczesne aspekty leczenia spastyczności .
12.40- 13.10 - I.M. Kowalski, W. Kiebzak: Deformacje kręgosłupa jako problem interdyscyplinarny.
13.10-13.20 DYSKUSJA
13.30-14.30 PRZERWA OBIADOWA – ZAWIEDZANIE TARGÓW


Sala konferencyjna CK2
NEUROCHIRURGIA/ TERAPIA MANUALNA
Przewodniczący: prof. dr hab.n.med. A Maciejczak, dr n.med. J. Gołębiowski, dr n. med.A. Sadowski
9.00-9.30 -A Maciejczak: Przez dziurkę od klucza i inne współczesne techniki leczenia choroby
zwyrodnieniowej kręgosłupa.
9.30-9.50 - J. Gołębiowski : Dolegliwości bólowe kręgosłupa na tle osteoporozy, klinika i diagnostyka,
leczenie zabiegowe złamań osteoporotycznych.
9.50-10.20 -A. Sadowski: Staw biodrowy - problemy diagnostyczne.
10.20—10.40- S. Legocki: Nowoczesna terapia manualna, zalety i niebezpieczeństwa biopsychosocjalnego
modelu myślenia.
10.40-11.00 - S. Legocki: Rozciąganie mięśni, mity, fakty i rzeczywistość.
11.00-11.10-PRZERWA KAWOWA
Przewodniczący: dr A. Rakowski, ,dr n. med. J. Stodolny, mgr A. Lipińska
11.10-11.30 -J. Słobodzian , A. Rakowski: Anatomia i patogeneza zespołów połączenia głowowo-szyjnego.
11.30-11.50 - A. Rakowski: Objawy chorobowe w zespołach połączenia głowowo-szyjnego.
11.50-12.10 - J. Słobodzian: Badanie i terapia w zespołach połączenia głowowo-szyjnego.
12.10-12.30 -B. Dampc: Autoterapia w zespołach połączenia głowowo-szyjnego.
12.30- 12.45 - J. Tukendorf, J. Stodolny: Hypermobilność konstytucjonalna a zespoły bólowe kręgosłupa.
PSYCHOTERAPIA
12.45-13.05 - P. Orzechowska: Spożytkowanie wybranych zagadnień psychoterapii w procesie leczenia.
13.5-13.25 -J. Zapała: Spożytkowanie wybranych zagadnień psychoterapii w procesie leczenia.
13.25-13.40-DYSKUSJA
13.40-14.30 PRZERWA OBIADOWA – ZAWIEDZANIE TARGÓW
TERAPIA MANUALNA
Praktyczna praca z pacjentem w koncepcji terapii manualnej holistycznej:
14.30-15.30 - A. Rakowski, J. Słobodzian: Pełny seans zabiegowy
15.30-16.30 – B. Dampc: Indywidualnie wykonana autoterapia na tym samym pacjencie wg aktualnego
rozpoznania.
PSYCHOTERAPIA
Warsztaty
16.30-17.30 - P. Orzechowska, J. Zapała: Rola relaksu i wyobraźni w procesie zdrowienia.
17.30-18.30 - J. Zapała, P. Orzechowska: Zastosowanie technik sugestywnych w terapii bólu.


3 kwietnia 2009 (piątek)

Sala konferencyjna CK1
MEDYCYNA FIZYKALNA
Przewodniczący: prof. zw. dr hab. n. med. dr hc A. Sieroń, prof. dr hab. n. med. G. Cieślar
9.00-9.55 –A. Sieroń: Fizykoterapia we współczesnej medycynie.
9.55-10.50 - G. Cieślar: Zmienne pola magnetyczne we współczesnej fizykoterapii.
10.50-11.45 - M. Simon – Sieroń: Światło w fizykoterapii.
11.45-12.00 DYSKUSJA
12.00 -13.00 PRZERWA OBIADOWA – ZAWIEDZANIE TARGÓW
LASEROTERAPIA
13.00-16.00 - A. Bauer, M. Wiecheć: Nowoczesna laseroterapia.


Sala konferencyjna CK2
UROLOGIA
Przewodniczący: dr n. med. P. L. Chłosta, dr E. Strupińska,
9.00-9.45- P. Chłosta: Leczenie chirurgiczne wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet i mężczyzn.
9.45-10.30- E. Strupińska: Zasady leczenia zachowawczego nietrzymania moczu u kobiet i mężczyzn
10.30-11.00 – M. Solakiewicz: Metody fizykalne w leczeniu w nietrzymania moczu. Tok zabiegu oraz leczenie
alternatywne.
ZESPOŁY DNA MIEDNICY.
Przewodniczący: dr n. med. J. Słobodzian, dr .W. Kiebzak, S. Legocki PT
11.00-11.20 – J. Słobodzian, B. Dampc: Patogeneza oraz interakcje zespołów struktur dna miednicy.
.
11.20-11.40 - A. Rakowski, B. Dampc: Struktury generujące objawy w rejonie dna miednicy.
11.40 – 12.00- S. Legocki: Idee selektywnego treningu mięśni dna miednicy przez aktywacje systemu lokalnych
stabilizatorów. Znaczenie afunkcjonalnej tłoczni brzusznej.
12.00-12.20 DYSKUSJA
12.00 -13.00 PRZERWA OBIADOWA – ZAWIEDZANIE TARGÓW
13.00-16.00 THERA-BAND –warsztaty - „Wykorzystanie przyborów Thera Band w treningu mięśni dna
miednicy”.
http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa krakow gdansk szczecin wroclaw katowice

massagelondon : : kurs masaz tajski, masaz indonezyjski, tajskie stemple ziolowe kurs, szkolenie tajskiego masazu stop, kurs masazu warszawa